1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-215™ Hot Tub
Jacuzzi J-215™ Hot Tub
SKU:J-215
Regular price
$10,499.00 CAD
Regular price
$11,549.00 CAD
Sale price
$10,499.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
0 to 6 week order time
A delivery coordinator will contact you with accurate ETA and delivery costs.
If outside the lower mainland it is suggested to contact the store before purchasing.
The Jacuzzi® J-215™ Hot Tub is ideal for patios or small spaces. This low-profile lounge model accommodates up to three adults and features jets that provide a powerful massage, with a mix of lounge and side-by-side seating for comfort and flexibility. Features include ClearRay Active Oxygen® Water System, LED interior and exterior lighting, ProClassic™ filtration, ProPolymer™ Foundation, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 3 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 21 |
| Dimensions | 80" x 69" x 33" |
| Spa Volume | 220 gal |
| Filled Weight | 2352 lbs |
| Dry Weight | 517 lbs |
| Electrical | 120VAC 60Hz 15A or 240VAC 60Hz 30A/40A |
| Collection | J-200™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
