1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-245™ Hot Tub
Jacuzzi J-245™ Hot Tub
SKU:J-245
Regular price
$11,542.00 CAD
Regular price
$12,696.00 CAD
Sale price
$11,542.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
0 to 6 week order time
A delivery coordinator will contact you with accurate ETA and delivery costs.
If outside the lower mainland it is suggested to contact the store before purchasing.
The Jacuzzi® J-245™ Hot Tub seats seven adults with 37 powerful jets in a full-size footprint. This open seating model features ClearRay Active Oxygen® Water System, LED interior and exterior lighting, illuminated waterfall, ProClassic™ filtration, tool-free cabinetry, foot dome, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 7 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 37 |
| Dimensions | 84" x 84 x 36" |
| Spa Volume | 360 gal |
| Filled Weight | 3719 lbs |
| Dry Weight | 717 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A |
| Collection | J-200™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
