1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-285™ Hot Tub
Jacuzzi J-285™ Hot Tub
SKU:J-285
Regular price
$14,599.00 CAD
Regular price
$16,059.00 CAD
Sale price
$14,599.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
0 to 6 week order time
A delivery coordinator will contact you with accurate ETA and delivery costs.
If outside the lower mainland it is suggested to contact the store before purchasing.
The Jacuzzi® J-285™ Hot Tub is the largest model in the J-200™ Collection, with seven ergonomic seats and 42 jets including a large jetted foot dome. Features ClearRay Active Oxygen® Water System, LED interior and exterior lighting, illuminated waterfall, four cup holders, ProClassic™ filtration, tool-free cabinetry, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 7 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 42 |
| Dimensions | 89" x 89" x 36" |
| Spa Volume | 460 gal |
| Filled Weight | 4613 lbs |
| Dry Weight | 777 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J-200™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
