1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-315™ Hot Tub
Jacuzzi J-315™ Hot Tub
SKU:J-315
Regular price
$14,799.00 CAD
Regular price
$16,279.00 CAD
Sale price
$14,799.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J-315™ Hot Tub is a compact lounge model in the J-300™ Comfort Collection that seats three adults with 23 jets. Featuring Jacuzzi® PowerPro® Jets, ClearRay Active Oxygen® System, LED interior and exterior lighting, ProFinish® tool-free cabinetry, SmartTub® System compatibility, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 3 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 23 |
| Dimensions | 66" x 76" x 32" |
| Spa Volume | 210 gal |
| Filled Weight | 2282 lbs |
| Dry Weight | 531 lbs |
| Electrical | 120VAC 60Hz 15A or 240VAC 60Hz 30A/40A |
| Collection | J-300™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
