1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-355™ Hot Tub
Jacuzzi J-355™ Hot Tub
SKU:J-355
Regular price
$21,399.00 CAD
Regular price
$23,539.00 CAD
Sale price
$21,399.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J-355™ Hot Tub is a lounge model in the J-300™ Comfort Collection with six seats and 44 jets. Features Jacuzzi® PowerPro® Jets, illuminated waterfall, ClearRay Active Oxygen® System, LED interior and exterior lighting, ProFinish® tool-free cabinetry, SmartTub® System, illuminated drink holders, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 6 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 44 |
| Dimensions | 84" x 91" x 38" |
| Spa Volume | 360 gal |
| Filled Weight | 3815 lbs |
| Dry Weight | 813 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J-300™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
