1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J-385™ Hot Tub
Jacuzzi J-385™ Hot Tub
SKU:J-385
Regular price
$23,599.00 CAD
Regular price
$25,959.00 CAD
Sale price
$23,599.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J-385™ Hot Tub is the flagship open seating model in the J-300™ Comfort Collection, seating seven adults with 51 PowerPro® jets. Features include a PowerPro® Therapy Seat, HydroSoothe™ massage pillow, illuminated waterfall, ClearRay Active Oxygen® System, ProTouch™ Control, ProFinish® cabinetry, SmartTub® System, 4-stage filtration, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 7 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 51 |
| Dimensions | 91" x 91" x 38" |
| Spa Volume | 460 gal |
| Filled Weight | 4686 lbs |
| Dry Weight | 850 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J-300™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
