1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J408™ Hot Tub
Jacuzzi J408™ Hot Tub
SKU:J408
Regular price
$27,399.00 CAD
Regular price
$30,139.00 CAD
Sale price
$27,399.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J408™ Hot Tub is an open seating model in the J4™ Collection seating seven adults with 43 jets. Featuring SmartTub® System, TrueWater® System, IR + Redlight therapy System, illuminated waterfall, LED interior and exterior lighting, ProFinish® cabinetry, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 7 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 43 |
| Dimensions | 89" x 89" x 34" |
| Spa Volume | 325 gal |
| Filled Weight | 3566 lbs |
| Dry Weight | 855 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J4™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
