1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J408L™ Hot Tub
Jacuzzi J408L™ Hot Tub
SKU:J408L
Regular price
$27,399.00 CAD
Regular price
$30,139.00 CAD
Sale price
$27,399.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J408L™ Hot Tub is a lounge model in the J4™ Collection seating six adults with 41 jets. Featuring SmartTub® System, TrueWater® System, IR + Redlight therapy System, illuminated waterfall, LED interior and exterior lighting, ProFinish® cabinetry, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 6 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 41 |
| Dimensions | 89" x 89" x 34" |
| Spa Volume | 325 gal |
| Filled Weight | 3625 lbs |
| Dry Weight | 914 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J4™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
