1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J508™ Hot Tub
Jacuzzi J508™ Hot Tub
SKU:J508
Regular price
$33,799.00 CAD
Regular price
$37,179.00 CAD
Sale price
$33,799.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J508™ Hot Tub is an open seating model in the J5™ Collection seating eight adults with 60 jets. Features True Water™ System, Exclusive IR + Red Light Therapy, SmartTub® System, ProFinish® cabinetry, illuminated waterfall, LED interior and exterior lighting, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 8 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 60 |
| Dimensions | 94" x 94" x 37" |
| Spa Volume | 425 gal |
| Filled Weight | 4590 lbs |
| Dry Weight | 1045 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 40A/50A/60A |
| Collection | J5™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
