1
/
of
2
Jacuzzi
Jacuzzi J509™ Hot Tub
Jacuzzi J509™ Hot Tub
SKU:J509
Regular price
$38,199.00 CAD
Regular price
$42,019.00 CAD
Sale price
$38,199.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Jacuzzi® J509™ is the flagship model in the J5™ Collection, an expansive open seating hot tub for nine adults with 80 specialty PowerPro® jets. Features True Water™ System, Exclusive IR + Red Light Therapy, SmartTub® System, ProFinish® cabinetry, illuminated waterfall, LED interior and exterior lighting, and a ProLast™ Cover.
| Seats | 9 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 80 |
| Dimensions | 94" x 110" x 37" |
| Spa Volume | 505 gal |
| Filled Weight | 5487 lbs |
| Dry Weight | 1275 lbs |
| Electrical | 240VAC 60Hz 50A/60A |
| Collection | J5™ Collection |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
