1
/
of
2
Sundance Spas
Sundance® Cameo® Hot Tub
Sundance® Cameo® Hot Tub
SKU:SUNDANCE-CAMEO
Regular price
$27,399.00 CAD
Regular price
$30,139.00 CAD
Sale price
$27,399.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Sundance® Cameo® is the best-selling lounge model in the 880™ Series, seating six adults with 53 Fluidix® jets. Features illuminated grab bars, Accu-Ssage™ Therapy Seat, Intelli-Jet™ Seat, SunScents™ Aromatherapy, wide-sheet waterfall, Touch Control, MicroClean® Ultra filtration, ClearRay Active Oxygen® System, SmartTub® System, and a SunStrong® Cover.
| Seats | 6 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 53 |
| Dimensions | 89" x 89" x 37" |
| Spa Volume | 470 gal |
| Filled Weight | 3808 lbs |
| Dry Weight | 889 lbs |
| Electrical | 240 VAC 60 Hz @ 40A, 50A or 60A |
| Filtration | MicroClean® Ultra |
| Water Care | ClearRay Active Oxygen® System |
| Collection | 880™ Series |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
