1
/
of
2
Sundance Spas
Sundance® Capri® Hot Tub
Sundance® Capri® Hot Tub
SKU:SUNDANCE-CAPRI
Regular price
$21,799.00 CAD
Regular price
$23,979.00 CAD
Sale price
$21,799.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Sundance® Capri® is the most compact 880™ Series model, seating three adults with 36 Fluidix® jets at the lowest profile for easy entry/exit. Features illuminated grab bars, Accu-Ssage™ Therapy Seat, SunScents™ Aromatherapy, wide-sheet waterfall, Touch Control, MicroClean® Ultra filtration, ClearRay Active Oxygen® System, SmartTub® System, and a SunStrong® Cover.
| Seats | 3 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Lounge |
| Jets | 36 |
| Dimensions | 69" x 82" x 30.5" |
| Spa Volume | 280 gal |
| Filled Weight | 2286 lbs |
| Dry Weight | 660 lbs |
| Electrical | 240 VAC 60 Hz @ 50A |
| Filtration | MicroClean® Ultra |
| Water Care | ClearRay Active Oxygen® System |
| Collection | 880™ Series |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
