1
/
of
2
Sundance Spas
Sundance® Vistamar® Hot Tub
Sundance® Vistamar® Hot Tub
SKU:SUNDANCE-VISTAMAR
Regular price
$25,199.00 CAD
Regular price
$27,719.00 CAD
Sale price
$25,199.00 CAD
Shipping calculated at checkout.
Quantity
The Sundance® Vistamar® seats six adults with 41 Fluidix® jets in the 880™ Series, featuring the innovative Fluidix® PT™ jet for percussive lower-back therapy and FocusRelief® jets for full-body comfort. Includes illuminated grab bars, Accu-Ssage™ Therapy Seat, SunScents™ Aromatherapy, Touch Control, MicroClean® Ultra filtration, ClearRay Active Oxygen® System, SmartTub® System, and a SunStrong® Cover.
| Seats | 6 Adults |
|---|---|
| Seating Type | Open |
| Jets | 41 |
| Dimensions | 84" x 84" x 37" |
| Spa Volume | 330 gal |
| Filled Weight | 3626 lbs |
| Dry Weight | 874 lbs |
| Electrical | 240 VAC 60 Hz @ 40A, 50A or 60A |
| Filtration | MicroClean® Ultra |
| Water Care | ClearRay Active Oxygen® System |
| Collection | 880™ Series |
Once your order is placed, one of our team members will contact you to help you choose your hot tub colours.
Share
